Blog

 • Łączniki do mocowania wełny i styropianu w elewacji budynku

  Łączniki do mocowania wełny i styropianu w elewacji budynku

  Do ocieplenia budynku stosuje się wełnę mineralną lub styropian. Jest to konieczne, aby zapewnić użytkownikom obiektu odpowiednie warunki cieplne, a także uniknąć niepotrzebnych strat ciepła i tym samym wysokich rachunków za ogrzewanie. Skuteczność systemu ociepleniowego zależy od wielu czynników, w tym połączenia poszczególnych jego warstw. Służą do tego m.in. łączniki do mocowania. Kiedy i jak należy je stosować?
 • Elementy dekoracyjne i wykończeniowe elewacji budynku

  Elementy dekoracyjne i wykończeniowe elewacji budynku

  Ostateczny wygląd elewacji zależy od wielu czynników, w tym zastosowania odpowiednich elementów dekoracyjnych i konstrukcyjnych. Należą do nich profile budowlane PCV o różnym zastosowaniu – ozdobnym, wykończeniowym, maskującym niedoskonałości czy też zabezpieczającym. To m.in. listwy, narożniki i kątowniki.
 • Jak stosować hybrydowe kleje montażowe?

  Jak stosować hybrydowe kleje montażowe?

  Kleje montażowe są na dużą skalę wykorzystywane w budownictwie i wykończeniu wnętrz. Łączą materiały, również o różnej strukturze, znajdują swoje zastosowanie zarówno przy klejeniu elementów dekoracyjnych, jak również paneli ściennych i płyt podłogowych. Jednym z ich rodzajów są kleje montażowe hybrydowe.
 • Ocieplanie budynku pianką termoizolacyjną

  Ocieplanie budynku pianką termoizolacyjną

  Niedostateczne ocieplenie budynku lub całkowity jego brak może skutkować ucieczką ciepła na zewnątrz nawet do 40%. Przyczynia się to nie tylko do utraty komfortu termicznego, ale również wzrostu rachunków za ogrzewanie. Do ocieplania budynków stosuje się wełnę mineralną, styropian, a także najbardziej wszechstronną piankę termoizolacyjną.